AHR - Appaloosa Horses Ranch aktuality

Nový rok

Do nového roku Vám přejeme vše nejlepší...

Stavba pokračuje

Stavba pokračujeStavba pokračujeStavba pokračuje Stavba pokračujeStavba pokračuje Stavba pokračuje.

Radikální řez

Stavba pokračujeStavba pokračuje Stavba pokračujeStavba pokračujeStavba pokračujeStavba pokračujeNa AHR došlo k razantním změnám, ale pro vás - klienty to nebude mít žádné negativní důsledky. Snad.

Westernové závody v Černé Vodě - Steelcom Trophy

Detail přiznané cihlové zdi s kamenným překlademPotěmkinova inspiraceCelý sobotní den 25. 8. 2007 patřil westernovým závodům "B" s názvem Steelcom Trophy. Závody si pomaličku dobývají své místo na slunci a to díky pilné práci WRC Černá Voda. Doufám, že AHR položil základní kámen k pěkné tradici - závodům, na které se budete rádi vracet.
Kamarádka Míša (mimochodem autorka mnoha fotografií na tomto webu) na závodech fotila a jakmile to bude možné, o fotografie se podělíme.

Olík měl, bohužel, povinnosti jinde. Dodělával na stavbě dominantní prvek - zeď z režného zdiva, protože 2. 9. 2007 přijedou tesaři a pustí se do díla. Zatím stavba vypadá jako z pera Potěmkinova. Nevěřil bych, že to celé bude trvat 4 plné pracovní dny. Po těch chvilkách, které se podařilo ukradnout, po těch to zabralo dokonce celý týden. Od soboty 18. 8. 2007 do soboty 25. 8. 2007. Ale s výsledkem jsem zatím spokojen :o).

Léto plné závodů, výstav a práce :o)

V broduChcete zažít romantiku?V rybníkuNaši klienti Během léta jsme pořádali westernové závody v České Vsi (7. 7. 2007, pořadatel WRC Černá Voda), ještě nás čekají westernové závody v Černé Vodě (25. 8. 2007, pořadatel WRC Černá Voda). Generálním sponzorem seriálu závodů Steelcom Trophy je Steelcom cz, a.s. (mimo jiné také sponzor Crazyho) - společnost, se kterou náš ranč úspěšně spolupracuje více než 5 let.
V Mladé Boleslavi se poprvé zúčastnil výstavy Alone Boy (alias Dort), náš pes. V kategorii plemene ACD (Australian Cattle Dog) si v třídě mladých (9 - 18 měsíců) vybojoval duhé místo a získal modrou stuhu za hodnocení výborný (Tato známka smí být přiznána jen takovému jedinci, který se velmi přibližuje ideálu, jak ho popisuje standard, je předveden ve výborné kondici. Jeho povaha musí být harmonická a vyrovnaná. Typem musí pes odpovídat své třídě a musí mít prvotřídní postoj psa. Převaha jeho kvalit musí vyvážit jeho drobné nedostatky. Musí vykazovat typické vlastnosti svého plemene.).
Hotová základová deska Kompletně připravený podklad pod deskuPříprava odpadů Před úpravou podkladu - výchozí stav Také letos se chystáme navštívit mezinárodní výstavu Koně v akci 2007 v Pardubicích. Letošní program je po loňském úspěchu dále rozšířen a podařilo se získat více prostoru pro celý Westernový ranč v akci.

Jak už jsem psal minule, stavba se opozdila. To stále platí :o). Částečně je to i vinou banky, která (navzdory reklamě) má stále dost času a veškeré náklady jdou na vrub mého účtu, u kterého je vidět dno, což taky neprospívá jak morálce, tak rychlosti stavby.

Appaloosa show na Nové Americe

Drobné dodělávky základůJak se dělaly základové pásyTak to má být rovina - výkop základů Z koňských věcí: 14. 7. 2007 jsme s Crazym byli na Appaloosa show na Nové Americe. Z reiningu jsme si odnesli dvě 3. místa, což není špatné. Ve svém věku nemůže Crazy konkurovat v soutěži showmanship at halter mladým hřebcům, ale stále patří ke koním, o kterých je slyšet a kteří jsou vidět.

Jak už jsem psal minule, stavba se opozdila. To stále platí :o). Částečně je to i vinou banky, která (navzdory reklamě) má stále dost času a veškeré náklady jdou na vrub mého účtu, u kterého je vidět dno, což taky neprospívá jak morálce, tak rychlosti stavby.

Ranč - jak to tu vše roste

Appa zadky našich hříbatAHR Crazy Ash + Im Not Q LessAHR Crazy Bell + Dellasi Hříbata rostou jako z vody, je to vidět každým dnem. Získávají nové zkušenosti, jsou zvědavá (nebo zvědavé jako ony kobyly :o) jako opice.

O budování ranče jsem měl poněkud jinou představu. Podle plánů již měla stát hrubá stavba (červen 2007), ale průtahy v bance způsobily, že jsou teprve vykopány základy a přípojky! Pak zasáhla příroda a díky bouřím nad Moravou se betonování odsunuje :o(.
Z druhé strany: poručíme větru dešti už jsme zažili a nestálo to za moc, takže na přírodu si nestěžujeme :o).

Steelcom trophy II: westernové závody B - druhé pokračování

Krize okolo závodů byla zažehnána a nám se podařilo vyjednat areál v České Vsi. Znamená to hned několik věcí:

  1. závody budou !
  2. 1. termín 7. 7. 2007
  3. 2. termín 25. 8. 2007
  4. závody typu B - možnost kvalifikace na MČR

Závody budou bez dobytkářských soutěží, v aréně ranče Milana Orla v České Vsi, v areálu vhodném i pro reiningové soutěže.
Těšíme se na vaši účast :o).

Steelcom trophy I: westernové závody B + dobytkářské soutěže - ZRUŠENO!

Omlouváme se všem, kteří se chystali k nám na závody. Při jednání o pronájmu arény nedošlo k dohodě, proto musíme závody odvolat, zrušit, .... prostě nebudou :o(.

Steelcom trophy I: westernové závody B + dobytkářské soutěže

Na víkend 9. 6. - 10. 6. 2007 pro všechny zájemce o westernový sport (ten koňský :o) připravil Appaloosa Horse Ranch ve spolupráci s WRC Černá Voda Westernové závody B + dobytkářské soutěže. Jde o jedinečnou možnost získání kvalifikace na Mistrovství ČR WRC v dobytkářských soutěžích pro rok 2007. Pro diváky jsou soutěže také jedinečné, protože tyto soutěže jinde v ČR neuvidíte! Mimo běžné soutěže (trail, pleasure, ...) jsou hlavním lákadlem disciplíny vycházející z tradiční práce amerických kovbojů - zahánění dobytka. Konkrétně je to cutting a team penning.
Hlavním sponzorem Steelcom trophy je Steelcom CZ.
Chcete-li se zúčastnit, přečtěte si podrobné propozice.

Westernové závody typu D

V sobotu 19. 5. 2007 pořádá Appaloosa Horse Ranch ve spolupráci s WRC Černá Voda westernové závody typu D. Jde o závody ve westernovém ježdění pro začínající jezdce. Pro úplné nováčky bude vyhrazen prostor ke získání licence jezdce podle pravidel WRC ČR. Hlavním sponzorem je Exage a Steelcom CZ.
Chcete-li se zúčastnit, přečtěte si podrobné propozice.

Appaloosa hříbata

Appalooa hříběAppalooa hříběAppalooa hříbě Není to ani dva týdny a máme další přírůstek na ranči. Tentokrát nám udělala radost plnokrevná klisna Dellasi, která 25. 4. 2007 přivedla na svět appaloosa hříbě, opět klisnu, opět hnědáka, tentokrát s dekou. Ať pěkně rostou!

Nečekal bych, že po úspěšné bitvě o stavební povolení bude jestě nějaký problém. Asi jsem stále dost naivní, protože stavba vypadá na nepřetržitý sled problémů :o). Momentálně stále řešíme hypoteční úvěr, který jsme měli mít hotový již v březnu. Současně vybíráme řemeslníky, kteří by byli dostatečně kvalitní a současně ne drazí... Téměř neřešitelný problém. Ti dobří jsou na dlouhé měsíce dopředu zaneprázdnění, o ty ostatní moc nestojíme. Vypadá, že řemeslo má zlaté dno. Skutečně.

Australský honácký pes

Alone Boy - Dort Alone Boy - Dort Alone Boy - Dort Náš Dort, Dortík (pravým jménem Alone Boy a původem australský honácký pes) se má čile k světu. Práce se zvířaty ho neuvěřitelně baví. Doma se nám před ním nepodařilo zachránit pár ovčích kůží, bot, noh stolů... Krásný a inteligentní je, to ano. Ale jaký je lump..! :o)

První hříbě na AHR

Naše první hříběNaše první hříběNaše první hříbě V sobotu 14.4.2007 se na Appaloosa Horse Ranch narodilo první hříbě - appaloosa holka.
Po dlouhých tahanicích dostala jméno AHR Crazy Ash, někdy mám dojem, že by se jí mělo spíše říkat Crash :o).

Termíny na prázdniny

Začínáme rezervovat termíny pobytu v období červenec - srpen 2007. Stále máme volné týdny, přesto neváhejte a rozmyslete se včas, dokud je z čeho vybírat.

Velký výkop

Chtěl, snažil, plakal, nezvládnul. Touto parafrázi velikého Cimrmanova díla bych popsal snahu o slavnostní zahájení stavby nazvanou Velký Výkop. Slavnostní kop do země se měl odehrát ve středu 21. 3. 2007 neboli první jarní den. Díky nepřízni počasí se konal pouze symbolický akt, protože nám (světe div se) napadlo skoro půl metru sněhu.

Jsou uveřejněny termíny kurzů pro rok 2007. Podrobnosti v nabídce.

Jarní přiblížení

Každým dnem se blíží první jarní den, každým dnem se blíží termín ohřebení dvou z našich klisen. Držím palce, ať vše proběhne bez komplikací. Intenzivně také připravujeme zahájení stavby. Uff, už z toho začínám mít trochu vítr :o).

Ranč zažil krátké zimní intermezzo

Tři klisny na pastviněI'm Not Q Less - Appaloosa KlisnaAlone Boy alias Dortík, australský honácký pes Ranč v Černé Vodě měl štěstí a na krátkou chvilku (zatím) zažil zimní nadílku sněhu. Hned jsme toho využili na zimní vyjížďky na koních. Samozřejmně jsme taky fotili, jak si sněhu užívají koně i Dortík.

Chtělo by se volat vivat, ale nemělo by snad být vydání stavebního povolení běžnou záležitostí? Ať tak nebo tak, jsme rádi, že se nám bylo doručeno rozhodnutí stavebního úřadu o vydání stavebního povolení. Takže teď už jen drobnosti: úvěr, materiál, lidi, práce, počkat až roztaje a postavit :o).
A pokud vše půjde podle plánu, budeme mít tu čest přivítat vás zanedlouho v novém.

XX. ročník Campanula Country bál

XX. ročník Campanula Country bálJestliže máte uši naladěny na western, bluegrass, country, jestliže jste tancechtiví nebo se chcete potěšit pohledem na kankán.... Pak vám nesmí ujít výroční XX. ročník Campanula Country Bálu dne 3. 2. 2007 od 20:00 hodin v České Vsi v hotelu Zlatý Chlum.

Co se děje ve WRC

Začátek roku je nějaký v kalupu. Jednak se pohnulo pár věcí okolo domečku (o tom ale příště), ale nahromadila se práce pro WRC ČR. Dodělávám přípravu pro tisk nových pravidel, stále se to zdržuje někde, kde to nemůžu ovlivnit. Byli jsme v Mojmírovcích u Nitry na sněmu SAWRR, kde jsme ladili podrobnosti o MEC 2007, který se bude konat v Rakousku. Takže hned další práce s překladem propozic. A aktualizace webu.

Musím dodělat web pro Juniorský výbor WRC, už to leží dost dlouhou dobu a nehýbe se to kupředu.

Poslední 2 volná místa na "kurzu" s Tomem Zajacem. Určeno pro juniory, zájemci hlaste se přímo Míše Zachové.

Vánoce a Nový rok

pour féliciter 2007Nejen vám, našim klientům, přejeme šťastné (a klidné) prožití Vánočních přejídacích svátků, bujaré oslavy Nového roku a bezbolestné ranní probouzení. Samozřejmě to platí i pro vaše koňské členy rodiny.

Australský honácký pes na AHR

Alone Boy alias Dortík nebo DárečekAlone Boy alias Dortík nebo DárečekAlone Boy alias Dortík nebo DárečekK členům ranče přibyl nový člen, přímo člen rodiny. Australský honácký pes. Alone boy alias Dort (Dortík) nebo Dáreček (to když Olík zapomene Dortíkovo jméno :o).

Trebuh a prodaná Crazynka

Cákance deště a prvního mokrého sněhu bičují pastviny hnány vytrvalým Černovodským větrem. Chlupatci, v létě zváni koně, rozdupávají pracně připravené výběhy do jednolité hmoty skládající se ze štěpkového podkladu, sena, hlíny a vody :o(.
Lysi Crazy Red je prodána, nový majitel je spokojen, určitě se jí bude na novém místě líbit.
Zatím to stále vypadá, že se Trebuh skutečně odehraje v sobotu 18. 11. 2006 od 10:00 hodin.

Trebuh odsunut

Dnes (2. 11. 2006) začalo sněžit, mrznout a tak je krasný podzim definitivně pryč. Bylo to celkem náhlé, o to více nepříjemné.
Také proto odsunujeme Trebuha o týden, doufajíc, že se počasí trošku vylepší, abychom nejezdili v tom nejhorším...

Babí léto

Léto si nás hýčká a rozmazluje nás svým dozvukem - babím létem. Nesedíme na zadku, ale každodenní práce není tak zajímavá, aby se o ní dalo psát :o). 4.11.2006 pořádáme Trebuha, chodíme do lesa, u Suťů jsme udělali přístřešek pro Valentýnu, u nás zase krmiště, ať jsme připraveni na zimu.
Na Appaloosa show jsme byli bez koní, protože Crazy měl problémy s ledvinami a potřeboval klid. Škoda.
Máme také nové koně na prodej a přibyly nové fotky z Černé Vody a okolí.

Westernové závody Steelcom Trophy

Steelcom TrophySteelcom TrophySteelcom TrophySteelcom TrophySteelcom TrophySteelcom Trophy V Černé Vodě u Jeseníku jsem pořádali Westernové závody typu B s dobytkářskými disciplínami. Byly to jediné závody s dobytkem pořádané pod hlavičkou WRC ČR v roce 2006. Také proto představovaly pro jezdce poslední možnost, jak získat nominaci na MEC 2006 - Středoevropský pohár 2006 pořádaný na Slovensku v Pezinku u Bratislavy.
Na závodech získal Crazy Legs Luck 1. místo v Reining Senior Open a 3. místo v Horsemanship Amater.

Westernový ranč v akci, Pardubice

Appaloosa Horse Ranch v PardubicíchAppaloosa Horse Ranch v PardubicíchAppaloosa Horse Ranch v PardubicíchAppaloosa Horse Ranch v PardubicíchO víkendu 8. 9. - 10. 9. 2006 jsem byli na výstavě v Pardubicích. Olík pomáhal Míše Zachové s moderováním programu, Boďa s Anetkou předváděly Crazyho a Springy. Byly to tři dny plné práce, ale stálo to za to.

Appaloosa vítězí v dostihu

Appaloosa vítězí v dostihuNedá mě to, abych nereagoval a mlčel o nesmyslu, který jsem viděl kolovat kdesi na internetu. Psalo se o tom, že Appaloosa je nevhodná pro sport a zejména pro rychlostní soutěže. Pominu vynikající výsledky Appaloos ve sportu westernovém, které jsou obecně známy. Pro ty, kteří někdy pochybovali o sportovních kvalitách tohoto plemene, přidávám snímek vítězné Appaloosy (Moon Bully) v dostihu Cricket Bars Futuriy (330 yardů) s časem 17,338s. Snímek je vybrán z Appaloosa Journal 07/2006.

Steelcom Trophy

Steelcom TrophyV září (2. 9. 2006) se v Černé Vodě konají Westernové závody typu B s dobytkářskými soutěžemi.
Podle hlavního sponzora jsou závody nazvány Steelcom Trophy.
Podrobnosti jsou uvedeny v propozicích. Pokud se chcete zúčastnit, stáhněte si přihlášku.

Období dešťů

Přístřešek Přístřešek a koněJako v tropech si užíváme období dešťů.
Malá oprava Pardubické výstavy Koně v akci: nakonec padlo rozhodnutí jet na výstavu s The First Spring Day namísto Im Not Q Less.

Stavební úřad stále háže klacky pod nohy. Už mě to opravdu žádná legrace. Přestože máme odnětí ze ZPF, vyjádření ŽP, tak se odvolávají na obecné formulace zákona o územním plánování a nechtělí dovolit stavět. Namísto, aby stát podpořil mladé rodiny, které se chtějí stěhovat na vesnici, do pohraničí, investovat peníze do rozvoje regionu, tak je perzekuuje jako každého, kdo se o něco snaží. A jen mluví o tom, jak se vesnice vylidňují a pláčou, že neví co s tím...
Mám dojem, že se nakonec pokusím prosadit snaživé úředníky do hlavních rolí mediálních hvězd v pořadu ČT Černé ovce.

Parné léto

Crazy na pastvině Im Not Q Less Im Not Q Less Přístřešek od maringotky Stále pokračuje horké prosluněné léto, na ranči se věnujeme vám - našim klientům. Jak to u nás vypadá je obtížné popsat - obraz řekne více než sto slov.

Zajímavé. Po domluvě s vedoucím ŽP se situace změnila a předběžný souhlas už není potřeba. Chyba ve výpočtu se rychle odstranila, souhlas s připojením na účelovou komunikaci byl vydán a vypadá to na samá pozitiva a sociální jistoty. Nač ten zbytečný optimismus? Uvidíme :o)

Westernový ranč v akci

Ranč v akci Jsme velmi potěšeni, protože máme tu čest reprezentovat koně plemene appaloosa na Pardubické výstavě "Westernový ranč v akci". Míša Zachová nám nabídla možnost zúčastnit se výstavy a společně jsme vybrali hřebce Crazyho a klisnu Im Not Q Less.

Dokonce bych řekl, že jsme potěšeni dvojnásobně, protože na propagační materiály (by Jiří Georgo Zach) se jako zástupce appaloosa plemene dostal právě Crazy Legs Luck.

Na krajský odbor výstavby a územního plánování jsem poslal žádost o vyjádření ke stavbě RD společně s vysvětlením celé situace, takže čekám, co se bude dít dále.

Nieje to ľahké

Delassi, Im Not Q Less, The First Spring Day Pro potěšení oka přidávám obrázek, jak to občas vypadá u nás na pastvině. Zleva se pase: Delassi, Im Not Q Less a The First Spring Day.
To bylo pro potěchu oka. To, co bude následovat, to už pro potěchu není. Ani oka ani ničeho jiného.

Odevzdal jsem žádost na odnětí ze ZPF. OK. Najednou mmě úřednice volá, že mně chybí předběžný souhlas stavebního úřadu se stavbou. V seznamu nutných příloh taková žádost nefigureuje, ale když to musí být... Přece jsem na stavebním úřadu už několikrát byl a na možnost stavby jsem se opakovaně ptal, úředníci hloubali nad mapou a řekli, že nevidí problém. Takže tam zajedu a souhlas si vyzvednu. Jaké je mé překvapení, když mně vedoucí stavebního úřadu už do telefonu řekne, že tam jednoznačně stavět nelze! Takže nová návštěva 25 km vzdáleného úřadu a konzultace na místě. Paní řekne, že mapy ani neviděla a informaci o nemožnosti stavění jí sdělila úřednice z ŽP, která vyřizovala odnětí ze ZPF. Ta samá, která nám napsala vyjádření, že ze strany ŽP tomu nic nebrání!
Takže vytáhneme mapy a příslušný výklad (textovou část). Vedoucí si čte a ptá se (mne? nebo jen řečnická otázka?), co ten a ten pojem znamená. Dospěje ke stejnému závěru, jako její kolegové před 3/4 roku - stavět lze. Ale pro jistotu se zeptá nadřízeného orgánu (už jsem si mohl zvyknout, že odpovědnosti se v ČR každý bojí - čím větší pravomoc, tím menší odpovědnost). A nadřízený orgán řekl: nelze stavět za žádnou cenu!
Tak. A investované desetitisíce jsou v... Hodiny a hodiny práce mé i zainteresovaných státních zaměstnanců taky v... A důkaz, že nám úředníci na stavebním odboru tvrdili, že se stavbou není problém (proto jsme investovali do plánů, měření, smluv, ...)? Důkaz? Není. Tak nevím. Byl očekáván úplatek? Nebo jsem někomu vlezl do rajónu? Nebo snad závist?
Ještě něco mě napadá. Byl mně doporučen člověk, který za úplatu provede odnětí ze ZPF a já jeho služeb nevyužil, protože mně přišlo zbytečné platit 1500,- za dosazení do jednoduchého vzorce a doplnění mého jména do vzorové žádosti. A navíc zákon nic takového nepožaduje. Každý si žádost může podat sám, úředník na ŽP žádost musí zkontrolovat a přijmout nebo odmítnout (pokud není v pořádku).
A od toho okamžiku začaly problémy. Čistá spekulace: není náhodou paní na životním prostředí domluvená s tím, kdo komerčně toto dělá? Třeba fifty - fifty? A já si dovolil nevyužít jejich služeb...

Nová Appaloosa ve stádě

Im Not Q Less Im Not Q Less Už delší dobu máme ve stádě novou Appaloosa klisnu. Nechtěl jsem zprávu vypustit dříve, než bude jisté, že bude naše. Ale teď už to jisté je. Jmenuje se Im Not Q Less, je importovaná z Kanady. Připouštěli jsme všechny tři naše klisny, o víkendu přijede pan veterinář s ultrazvukem a zkontrolujeme, jestli se připouštění podařilo nebo ne.

Ta kára, kterou tlačíme (stavba nebo zatím jen stavební povolení) má pěkně zarezlá kolečka a skřípe při každém pohybu. Momentálně jsem ji zabrzdil já a za celý týden jsem nezašel na životní prostředí, abych podal žádost na odnětí ze ZMF. Fuj, ostuda!

Pokračujeme

Stavba přístřešku Stavba přístřešku Nepokračuje to tak rychle, jak bychom si přáli, ale přírodě člověk neporučí. Naštěstí :o). Protože pršelo, nemohli jsme natírat. Jakmile bylo trochu sucho, dali jsme se do pokrývání střechy. Musím přiznat: nevypadá to špatně.

Snažíme se o odnětí ze zemědělského půdního fondu. Stačí maličkosti: správný zákres stavebního pozemku v plánech, výpočet ceny, zaplatit a tradá, jedeme z kopce.

Přístřešek

Stavba přístřešku Stavba přístřešku Stavba přístřešku Stavba přístřešku Tráva roste před očima, je to super a proto připravujeme zázemí na ranči. Ohrady ještě nemáme dodělané, protože dodávka drátu se nějak zpozdila. Kůly jsou natřené, izolátory našroubované. Postavili jsme přístřešek. No, postavili... :o) Zatím stojí kostra bez prken, ještě natřít, přidat prkna, střechu, ohrady, štěpku... Kousek štěpky jsme přivezli, ale je to jako když plivne. Opravdu jsme se nadřeli, když jsme dovezli pražce.

Heuréka! Energetika se vyjádřila kladně, dnes jsem dal ke schválení projekt přípojky NN. Jestli bude schválen, může začít územní řízení a stavební povolení.

Jaro je tady

Ohrady Kůly na ohrady I k nám už přišlo jaro. Koně konečně po více než půl roce poznají zelenou trávu a ne jen bílé pláně. I když jsem stále nedostali nové vyjádření energetiky (bude do 14 dní, říkali :o), aspoň jsme začali dělat ohrady, což jsme vyfotili. Je to téměř 100 kůlů ručně loupaných a tesaných. Nejprve na hromadě a pak už stojících...

TOPlist Copyright © 2003, AHR. Všechna práva vyhrazena. Web: http://ranc.kvalitne.cz
info@ranc.kvalitne.cz